Bóg kocha Cię już teraz. Jest z Tobą w chwili gdy to czytasz, i we wszystkich wydarzeniach Twojego życia

Chcesz doświadczać Jego Miłości? Zapisz się i przyjdź na kurs Filipa.
Nie ma żadnych certyfikatów i egzaminów a kurs jest za darmo 🙂

Nasza wspólnota przygotowuje się do przeżycia razem z Tobą kursu Filipa. Kurs ma pomóc Tobie i nam doświadczyć mocy Słowa Bożego, doświadczyć mocy Miłości Boga niezależnie jak czujesz dziś wiarę, w jakim miejscu Kościoła się znajdujesz, niezależnie od tego co w swoim życiu zrobiłeś, czego nie zrobiłeś.

Czy ekipie prowadzącej uda się przybliżyć uczestników ku tej Miłości? Nie wiemy – jesteśmy grzesznikami jak każdy… Nie wiemy też czy plan kursu będzie perfekcyjny dla Ciebie a prowadzący okażą się wymowni.

No to po co zapraszamy? Bo mamy przekonanie, że to nie ekipa tylko Bóg ma najlepszy plan dla Ciebie na ten weekend i na całe Twoje życie. Uwierzyliśmy też słowom papieża, że Jezus jest Panem ryzyka. Zaryzykujmy i przeżyjmy ten czas razem! 🙂 Może dopiero w niedzielne popołudnie odkryjesz, że nie był to czas stracony – kto wytrwa nie będzie zawiedziony! 🙂

Chodzi o rozpakowanie tego daru, który każdy otrzymał w chrzcie świętym. Dziś wielu ludzi ochrzczonych ma różne formy pobożności, korzysta z sakramentów, chodzi do kościoła, ale nie ma radości z wiary. Problemy, które spotykają w swoim życiu tak ich przygniatają, że wydają się być większe niż wiara. Dlaczego tak jest? Najczęściej dlatego, że nie ma wiary żywej, o którą właśnie chodzi. Często praktyki pobożnościowe są rozumiane właśnie jako wiara. Ale wiara to przede wszystkim bycie w żywej relacji z osobą Jezusa Chrystusa” Szkoła Nowej Ewangelizacji stara się dać odpowiedź na pytanie: „jak dojść do żywej wiary?”, „co zrobić, żeby ją mieć?” ks. Jan Gierlak MS

Decyzje zmieniają życie!

Najbliższy kurs 1-3 kwietnia 2022

Opiekun duchowy kursu:
ks. Kamil Pękalski MS

Co ze sobą zabrać:
Pismo Święte

Kurs jest darmowy. Jeśli ktoś będzie chciał i mógł, będzie mógł złożyć dobrowolną ofiarę na potrzeby organizacyjne.

Co to jest kurs Filipa?

Forma rekolekcji, która zawiera żywy i prosty przekaz Ewangelii – Dobrej Nowiny skierowanej właśnie do Ciebie. Czas, w którym pozwolimy, aby Bóg odnalazł nas na nowo.

Dla kogo takie rekolekcje?

Osoby pełnoletnie, które chcą doświadczyć miłości Boga, jak i takie, które nie wierzą, że jest to w ogóle możliwe. Mogą nań jechać zarówno ci, którzy widzą bezsens, zniewolenie i grzech w swoim życiu, jak i ci, którzy tego nie dostrzegają. Dolna granica wieku 18 lat, górnej nie ma, bo Bóg wybiera jak chce. To są rekolekcje dla Ciebie. Nie czekaj! Zapisz się!

Kto prowadzi?

Kurs prowadzi ekipa Saletyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji z Krakowa. Nowa ewangelizacja, jest to głoszenie Ewangelii z nowym zapałem, nowymi metodami i przy użyciu nowych środków. Jest to ta sama Ewangelia, którą przekazuje Kościół od wieków, podana jednak w sposób dostosowany do współczesnego człowieka.

Posłuchaj zachęty muzycznej Michała z naszej wspólnoty