Bogu chwała za dziewięć osób, którym została ogłoszona dobra nowina o zbawieniu w czasie Kursu Filipa, który odbył się w parafii Matki Bożej Saletyńskiej w Krakowie w dniach 8-10 grudnia. To kolejny kurs, który zorganizowała i poprowadziła krakowska wspólnota Saletyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji.

Aleksandra, Anna, Bogusława, Dariusz, Ewa, Joanna, Justyna, Paulina i Wojciech usłyszeli dobrą nowinę o Bożej miłości i Jezusie – Panu i Zbawicielu, który posłał na świat swojego Świętego Ducha. W czasie Kursu Filipa wręcz namacalnie mogli też dotknąć prawdy o tym, że każdy człowiek jest grzesznikiem, dlatego potrzebuje wejść na drogę nawrócenia, a do wzrostu w wierze konieczna jest wspólnota Kościoła.

Świadectwa, którymi podzielili się na zakończenie weekendowego kursu były też umocnieniem dla ekipy, która poprowadziła te dynamiczne rekolekcje. Dla krakowskiej wspólnoty Saletyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji była to kolejna okazja do realizowania swojego charyzmatu i misji w Kościele, czyli głoszenia kerygmatu.

Po raz kolejny przekonaliśmy się, jak wielka siła drzemie w naszej Wspólnocie. Uczestnicy Kursu byli pod wrażeniem naszych działań podejmowanych zarówno w parafii jak i poza nią. Skradliśmy ich serca także bogato zastawionym stołem, z  którego korzystali w czasie przerw między konferencjami i dynamikami.

Jako jedna ze wspólnot Saletyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji czuliśmy w tym czasie wyjątkową jedność z naszymi braćmi z innych wspólnot w Polsce, którzy wspierali nas modlitwą i życzliwym słowem.

Za wszelkie dobro, które wydarzyło się w ten weekend Bogu chwała a ludziom dzięki!

Przemek Radzyński

***

Kolejny Kurs Filipa w parafii Matki Bożej Saletyńskiej planowany jest 16-18 marca 2018 r.
Szczegóły podamy wkrótce.